
Старожили села розповідали, що колись на берегах повноводної і чистої річки Стугни природа була мальовничою та різноманітною. Чисте повітря і цілющі води джерел добре впливали на здоров'я. Тому тут відпочивали та оздоровлювалися знатні вельможі. Від цього і походить назва села - Здорівка.
Є й інша версія походження назви. Оповідають, що на лівому березі Стугни жили чудові майстри. Знані вони були по всій окрузі. За їхню високу майстерність їх називали "здоровими".
Пізніше в Здорівці стояв великий полк відбірних, здорових солдат. У цей "здоровий полк", як його називали місцеві жителі, часто для перевірки приїджав князь Василь зі своїми боярами. Можливо, назва села пішла з того часу.
Село мало й інші назви: Черкас, Воєщина.
У 1581 р. король Стефан Баторій подарував Воєщину Олежну Черкасову Ержевському, від якого пішла назва села - Черкас.
У радянські часи в Здорівці знаходився відділок Кожухівського племптахрадгозпу "Калинівський". Виробничий напрям господарства - росділок линництво (переважно овочеві культури) та тваринництво. У селі діяли восьмирічна школа, клуб та бібліотека.
У 1980-х роках на братській могилі, де поховано 2 загиблих воїни, встановлено пам'ятник.
У 1992 році відділок радгозпу "Калинівський" реорганізовано у КСП "Калинівське". Згодом землі радгозпу розпайовано та продано.
На Шпичаковій горі у 2000 році була збудована церква святого Пантелеймона.
Нещодавно церкву було освячено.
Джерело: who-is-who.ua.